Sodelovanje vrtca s starši je nujen pogoj za dopolnjevanje družinske in institucionalne vzgoje. Sodelovanje med starši in vrtcem temelji na skupnem cilju: omogočiti optimalno vzgojo in razvoj otroka ter srečno in zdravo otroštvo. Zelo pomembno je dobro partnersko sodelovanje med starši in vzgojitelji.

Oblike sodelovanja
  • Vsakodnevni kontakti in pogovori s strokovnimi delavkami ob sprejemanju in oddajanju otroka omogočajo sprotno posredovanje informacij o otroku in vzgojni dejavnosti.
  • Govorilne ure, ki bodo potekale enkrat mesečno po dogovoru s starši in strokovnimi delavkami iz oddelka: redna komunikacija, poglobljen pogovor o otroku – poznavanje in razumevanje otrokovega razvoja – so pogoj za obojestransko reševanje problemov za dobrobit otrok.
  • Roditeljski sestanki: starši se seznanijo s strokovno vsebino in se aktivno vključujejo v vzgojno dejavnost oddelka z vprašanji, razmišljanji, predlogi …
  • Vključevanje v redno vzgojno delo: spremljanje, vključevanje na pobudo vzgojiteljice ali otrok.
  • Delavnice, izleti, prikaz dejavnosti, kjer imajo starši možnost neposredno spoznavati in opazovati sodelovanje in vključevanje otroka v posamezne dejavnosti.
  • Druženja otrok, staršev in strokovnih delavk – različne vsebine po oddelkih.
  • Postopno vključevanje otroka v vrtec: starši so ob otroku in ga postopno navajajo na novo okolje in ločevanje od njih, kar je za otroka, ki gre prvič od doma, veliko bolj prijazno in manj stresno.

VSEBINA SREČANJ ODDELEK ČAS
pogovorne ure vsi oddelki po dogovoru
uvajanje otroka v vrtec novinci v oddelkih ob prihodu novincev
roditeljski sestanek vsi oddelki september, junij