Obogatitvene dejavnosti

So dejavnosti, ki sodijo v izvedbeni kurikulum vrtca in jih vrtec izvaja občasno, daljši ali krajši čas, odvisno od izvedbenega kurikula vrtca, interesa otrok in želja staršev. Načrtujejo in izvajajo jih strokovni delavci v času predpisane delovne obveznosti vzgojiteljev in pomočnikov vzgojiteljev in so skladne s cilji in načeli Kurikuluma za vrtce. Da bi dosegli bolj kakovostne rezultate, občasno kot strokovno pomoč pri vodenju dejavnosti ali projektov vrtec vključi v načrtovanje, izvajanje in evalvacijo tudi zunanje strokovnjake.

Obogatitvene dejavnosti se izvajajo v okviru posameznega dne otrokovega bivanja v vrtcu ‒ v obliki delavnic v prostorih vrtca in izven stavbe ter na igrišču vrtca; v obliki obiskov predstav, knjižnic, muzejev, prireditev …

Obogatitvene dejavnosti načrtuje vzgojiteljica v svojem letnem delovnem načrtu, ki ga predstavi staršem na roditeljskem sestanku in od staršev prejme tudi soglasje, da se z določeno obogatitveno dejavnostjo strinjajo. Posamezne dejavnosti ne sodijo v ceno programa in stroške krijejo starši v celoti. Te dejavnosti največkrat zajemajo obisk lutkovnega gledališča, kino predstave, abonmaje ipd.

Vzgojiteljice organizirajo dejavnosti izven zgradbe in igrišča (prevozi z avtobusom, vlakom, spremstvo) v skladu s 35. členom Pravilnika o normativih za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje (Ur. l. RS št. 27/14, 47/17, 43/18, 54/21, 82/23).

Večdnevni tabori

VSEBINA ČAS IZVAJANJA
Tabor v Logarski dolini (Kapljice, Pedenjpedi, starejši Papagajčki)  4.10.–6.10. 2023
Plavalni tečaj v Logatcu (Kapljice, Pedenjpedi, Papagajčki)  29.1.–2.2.2024