Rezervacije

Rezervacije sklep

Rezervacija iz zdravstvenih razlogov
Vloga-za-uveljavljanje-pocitniske-rezervacije vrtec Borovnica
Vloga za uveljavljanje počitniške rezervacije – drugi vrtci

Uveljavljanje rezervacije v vrtcu zaradi zdravstvenih razlogov ali počitniške odsotnosti

Pravna podlaga: Sklep o znižanju plačila staršev za programe v vrtcih za čas otrokove odsotnosti (Ur. l. RS, št. 57/23, 15/24)

Starši otrok, za katere občina Borovnica krije del cene programov vrtca, lahko uveljavljajo pravico do znižanja plačila vrtca v primeru:

• daljše neprekinjene počitniške odsotnosti, najmanj 30 do največ 60 koledarskih dni, v času od 15. junija do 15. septembra. Vlogo je potrebno oddati najkasneje do 15.6. tekočega leta. Starši, ki imajo otroke v vrtcu pri OŠ dr. I. Korošca Borovnica, oddajo vlogo v vrtcu Borovnica. Starši, ki imajo otroke v drugih vrtcih, oddajo vlogo v vrtcu, ki ga otrok obiskuje in na Občini Borovnica.
  • daljše neprekinjene odsotnosti zaradi bolezni otroka, najmanj 20 zaporednih delovnih dni, skupno trajanje največ 60 dni letno. Starši oddajo vlogo na Občini Borovnica ali v vrtcu (ki jo takoj posreduje na občino) najkasneje peti (5.) delovni dan po končani odsotnosti. K vlogi priložijo potrdilo pediatra. Pravico lahko uveljavljajo enkrat v šolskem letu.

Starši, ki imajo v vrtec hkrati vključenih več otrok, lahko uveljavljajo rezervacijo le za starejšega otroka.